Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Запорізька Січ - музейний комплекс українського козацтва на о. Хортиця

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

У порівнянні з багатьма країнами Європи, в Україні набагато раніше було впроваджено принципи демократичного управління саме завдяки виникненню козацтва, що мало чітку структуру – на раді товариства обирали кошових отаманів та козацьку старшину. Січ називали «козацькою республікою», яка була не лише суспільно-політичною, а й військово-адміністративною організацією, що формувалася та продовжувала своє існування наприкінці XV ст. і до середини XVI ст. поблизу острова Хортиця.

За словами М. Грушевського, в документальних джерелах про запорожців уперше згадано 1492 року, коли під Тягинею козаками була атакована турецька галера і було визволено багато українців, які перебували в рабстві. За свідченням польського хроніста Марціна Бельського, за порогами козаки влітку рибалили, полювали та займалися бджільництвом, а взимку розселялися по ближніх містах, лишаючи в Коші  кілька сотень добре озброєних побратимів.

Січ була обнесена високими валами, вкритими частоколом зі зрубами для гармат. На Запоріжжі діяв військовий суд, а при церквах працювали школи, де дітей навчали читання, письма та музичного мистецтва.

Запорізька Січ - музейний комплекс українського козацтва на о. Хортиця

Хортиця – найбільший з дніпровських островів, загальною площею  23,5 кв.км., що знаходиться між двома порогами Дніпра та плавнями Великого лугу.

У 1965 р. на острові започатковано Державний (згодом Національний) заповідник, який наразі трансформується у музейний комплекс. Для допитливих цінителів старовини буде цікавим комплекс “Скіфський стан”, де можна побачити скіфські кургани, статуї, святилище та залишки поселення Протолче.

Радимо відвідати унікальний комплекс «Запорізька Січ», де відтворено житло козаків та інші споруди й будівлі, фортифікації з гарматами, курені та багато іншого, що відтворює образ козацької столиці й атмосферу часів козацтва. Безперечно, цікавими будуть і панорами, де зображено бої та збори козаків, виконані дуже реалістично.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну