Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Замок Паланок - один із п’яти найяскравіших замків Європи

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Замок «Паланок» стоїть над містом Мукачево на горі висотою 65 м і займає площу майже 14 тис. кв. м. Легенда каже, що гору власноруч насипали люди і це коштувало їм великих мук, звідти й назва міста. Насправді це гора вулканічного походження.

Нікому не відомо, коли з’явився замок. Але вчені кажуть, що в XI столітті він уже існував і вважався неприступним. Навколо замка був дерев’яний частокіл — паланок. Через нього і сам замок стали називати Паланком.

 

У XIV—XV століттях замком володів подільський князь Федір Корятович. За роки свого правління він значно розширив та укріпив його. Зокрема, за його часів з’явився сухий оборонний рів. Тоді будувався і колодязь замку. Його глибина становить 85 метрів. Колись із нього був хід до центру Мукачева до міської резиденції князя Ракоці.

 

Існує легенда про колодязь. Кажуть, його зробив сам чорт — дуже важко видовбати колодязь у твердій породі. За це чорт попросив у князя мішок золота. Коли настав час розплачуватися, князь віддав тому мішок із трьома золотими монетами. Той стрибнув у колодязь і вже нічого не міг подіяти. Тому вечорами з колодязя стали доноситися його завивання, які можна почути і в наш час.

Замок Паланок

Фортеця має три тераси. Найстарша будова – Верхній замок, резиденція володарів. Шістьма метрами нижче розташований Середній замок. Нижній замок знаходиться на 10 м нижче середнього. Зараз до фортеці можна легко дістатися завдяки дорозі, побудованій у XVIII ст. разом із Нижнім замком, а до того людям доводилося підійматися до неї серпантином.

Замок витривав численні облоги. Найдовшою була трирічна австрійська облога, коли замок належав Ілоні Зріні. Вона мужньо керувала опором. Турецький султан Мехмед IV нагородив її грамотою-атнаме. Вперше і востаннє в турецькій історії таку високу нагороду отримала жінка

На території замку діють історичні експозиції, працюють кав’ярні та сувенірні крамниці. Можна прогулятися переходами та підземеллями замку самостійно, а можна замовити й двогодинну екскурсію.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну