Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Замок Любарта - історична пам’ятка історії та архітектури України

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Луцький замок, або, так званий “Замок Любарта” – визначна пам’ятка історії та архітектури національного масштабу. Це один із найдавніших замків, які чудово збереглися до нашого часу.

Історія замку налічує близько 1000 років, а самої кам’яної споруди – більш як 600. ЇЇ півроку тримав в облозі польський правитель Болеслав, протягом шести місяців – московський князь Юрій Долгорукий, атакували Галицькі князі та золотоординські війська.
Нині тільки в літописах можна знайти свідчення того, що раніше укріплення були дерев’яними.
В 1331 році Любарт, син князя Литви, одружився з Агрипиною, донькою Галицько-Волинського правителя, прийняв православ’я і став князем у 1340 р. Саме тоді він і наказав побудувати кам’яні мури.
Стіни фортеці зведено у формі трикутника з випуклими сторонами. В’їзна вежа розвернена на захід. Ви обов’язково підніметеся на це укріплення, якщо забажаєте замовити екскурсію.
У вежах збудовано вузькі та високі гвинтові сходи, що дозволяє більш успішно вести оборонні дії.

Замок Любарта, фото

Багато цікавих фактів та легенд про Луцький замок міцно сплелися між собою. За однією з них, у стінах замку сховано скарби. Але навіть якщо ви знайдете їх, то все одно не зможете винести за ворота. Кажуть, що скарби прокляті самим засновником, і використовувати їх можна лише в інтересах мешканців міста.
Дуже цікавою є легенда про мету побудови замку. Любарт хотів подарувати його коханій дружині, та, на жаль, вона не дожила до завершення будівництва. Князь тяжко сумував, але не припинив зводити вежі та укріплення.
Замок Любарта дійсно варто побачити на власні очі. Його стіни пронесли крізь віки і досі передають нащадкам всю силу незламності духу і самосвідомості великих полководців, що ходили залами та коридорами замку.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну