Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Закарпатський музей народної архітектури та побуту - музей просто неба

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Один з найцікавіших музеїв Ужгорода — Закарпатський музей народної архітектури та побуту. Це музей просто неба, або, як їх ще називають, скансен. Цей музей є чи не найпершим в Україні музеєм такого типу. Знаходиться він на мальовничих схилах Замкової гори під мурами середньовічного Ужгородського замку. Роботу над ним розпочато в 1965 році, а в 1970 році його відкрили для відвідувачів.

Будівлі різних районів Закарпаття в музеї розташовані відповідно до географічної карти. З заходу на схід тут розташовані житла і садиби з рівнинних районів, потім — лемківські, бойківські та гуцульські, а також угорська та румунська хати. Загалом тут є шість садиб, сім жител, а також церква, корчма, школа, кузня, водяний млин, сукновальня, валило, придорожня каплиця зі скульптурами та пасіка.

Споруди перевозили здебільшого разом з обладнанням хати та предметами побуту, а те, чого не вистачало, шукали в тому самому селі.

Цікавим експонатом є церква з с. Шелестова (1777 р.), яка рублена з товстих дубових брусів, без цвяхів. У ній вдало поєднано два стилі архітектурного мистецтва: шатровий і бароковий. Її поділено на вівтар, наву та бабинець. В екстер’єрі це виражено трьома вежами. Ця церква — справжня мандрівниця. З рідного села її спочатку перевезли до Мукачева, а потім до Ужгорода.

Закарпатський музей народної архітектури та побуту

У музеї знаходиться понад 12 тисяч витворів матеріальної та духовної культури Закарпаття в основному з XVIII ст. по 30-ті роки XX ст. Це зразки гончарної, ткацької майстерності, лозоплетіння, вишивки та обробки дерева. До сьогодні збереглися досконалі з практичного і з мистецького погляду речі. У виставкових залах головного корпусу музею проводяться періодичні виставки робіт народних майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

У Міжнародний день музеїв тут кожного року проводяться культурні та мистецькі заходи з фестивалями, виступами танцювальних та музичних колективів, покази традиційного вбрання та екскурсії.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну