Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Хотинська фортеця — один із символів національної слави

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Хотинська фортеця — це один із символів національної слави, державний історико-архітектурний заповідник та одне з семи чудес України. Вона приваблює туристів, дослідників, а також кінорежисерів. На цьому історичному місці можна на власні очі побачити споруди та краєвиди з улюблених фільмів і навіть знайти кулі від мушкетів під мурами замку.

У X столітті князь Володимир Святославич створив Хотинський форт. Завдяки своєму розташуванню на скелястому мисі він був бажаним місцем для поселенців. Тому припускають, що його назва походить від слова «хотіти».

Згодом форт було перебудовано на фортецю. Через місто проходили важливі транспортні магістралі, і тому Хотин привертав увагу завойовників.

Ця фортеця побачила і пережила немало визначних битв. Саме тут польські та литовські сили разом із запорізьким військом розгромили армію турецького султана Османа ІІ. Перебувала у складі руських земель, Шипинської землі, Молдавського князівства, під владою Османської та Російської імперій

Хотинська фортеця, фото

На стінах фортеці збереглися загадкові символи. І тепер вони добре помітні. Це «вавілони», які символізують зодчу мудрість, та «голгофи», що символізують святість мужів-покровителів.

Також на одній зі стін фортеці є незвичайна пляма, про яку складено легенди. Найпоширеніша — про дівчину з глечиком, яка, незважаючи на смертельне поранення, донесла воду воїнам. Інша — про те, що це сльози дівчини, яку замурував у стіні її батько, князь-тиран, через те, що вона кохала воєводу, а не іноземного правителя, за якого її хотів видати батько.

Можете поцікавитись, у яких фільмах була відзнята ця фортеця.

Сьогодні в Хотинській фортеці постійно діють виставки — "Стінобитна зброя" та "Знаряддя для тортур", проводяться свята козацької звитяги. Також тут можна відвідати різноманітні  тимчасові виставки та експозиції полотен художників.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну