Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Херсонська фортеця - це уособлення архітектури військового мистецтва

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Не випадково Херсонська стала однією з наймогутніших фортець на півдні Російської Імперії. Місто в ті неспокійні часи мало важливе геополітичне значення. До того ж, коли роззброїли Єлисаветградську (нині місто Кропивницький) фортецю, все озброєння і особовий склад були направлені для проходження подальшої служби в Херсоні.

 

Це один з найбільших і найпотужніших фортечних гарнізонів, який вміщував до 24 тис. солдат у казармах. Свою історію Херсонська фортеця починає ще за часів Русько-Татарської Війни, коли називалась вона Олександрівський Шанец, будівництвом якого займалась армія Мініха, під керівництвом Олександра Румянцева. Пізніше, коли російсько-кримський кордон відійшов на північ, це укріплення зайняли козаки. А після ліквідації Запорізької Січі, у 1778 році, було закладено фундамент нинішньої фортеці.

Херсонська фортеця, фото

Під керівництвом М.Н. Ветошкина, за участі таких відомих архітекторів, як Клод Буржуа, Ситніков, Казаков, Гагендорф, будівництво тривало майже десять років. Викопувались рови й насипались  земляні вали. На їх бастіонах розмістили більш як двісті гармат, а всередині розміщувались адміністративні, виробничі й господарські будівлі. Лише кілька з них збереглися до нашого часу. Серед яких опинився і Спаський (Катерининський) собор, виконаний за проектом Івана Старова. Також вцілів Адміралтейський арсенал Вікентія Ванрезанта, який пізніше слугував в’язницею.

 

Для поціновувачів давнини, екскурсія цією фортецею дасть чимало їжі для роздумів. І про те, як формувалась українська нація, і про те, яй їй у цьому перешкоджали. Цей архітектурний ансамбль яскраво засвідчує соціальний уклад часів XVIII - XIX ст.ст.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну