Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Вулиця Ольги Кобилянської - затишне місце для неквапливих прогулянок

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Спершу ця вулиця називалась Молодіївська.  Чернівці, як великий культурний та економічний центр, стрімко розвивався і, вже наприкінці  80-х років XVIII ст. почалася активна забудова, до якої залучалися відомі архітектори з усієї Європи. Тут будуть оселятися міські «вершки», буде створений Крайовий уряд та міщанська каса, а на перших поверхах будинків розмістяться вишукані кав'ярні та магазини.

Теперішня вулиця О. Кобилянської, як окрема вулиця, вже мала назву Панська (Геренгассе), вперше згадується в 1793 році. Назва, очевидно, була спробою місцевих австрійців скопіювати назви далекого Відня. Вони мали бажання створити собі маленький рідний край, де вже самі назви нагадували б їм стару частину імперської столиці.

Вулиця Ольги Кобилянської, фото

Будинок під No2  колишній готель “Бель В’ю” з однойменним рестораном. Раніше в цьому будинку був прибутковий будинок та кафе «Європа» і «Вена». Господиня споруди увічнила себе в скульптурному образі богині-вісниці Іриди. Будинок No11 зведений в 1887 році на замовлення І. Мюллера. Тут колись діяв Буковинський обласний ринок-виставка, де продавалися здебільшого меблі та іграшки з дерева. Поряд з виставкою знаходився Інститут мистецтв ім. М. Емінеску, а також друкарня.

В Україні збереглося не так багато пам'яток архітектури, як у центральній та західній Європі. Війни XX століття руйнували і спустошували великі і малі міста.  Та, на щастя,  Чернівці не зазнали такої сильної руйнації, як, наприклад, Київ. То ж не зволікайте з рішенням і обов'язково відвідайте це чудове місто та оцініть різноманіття його архітектури хоча б на цій одній вулиці.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну