Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Монастирище - овіяна легендами природна пам'ятка на Кіровоградщині

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Монастирище — це природний пам’ятник якому надано статус ландшафтного заказника. Це унікальне місце, де на поверхню виходить Український щит — найдавніша тектонічна структура країни. Із цим місцем пов’язані легенди, а деякі люди вважають його місцем сили.

 

Площа заказника становить 15,3 га. Посеред каньйону, утвореного річкою Інгул у гранітному щиті, знаходиться довга прямокутна скеля. Її висота — 13 метрів, але з одного боку вона має пологий підйом із великими гранітними брилами, по якому можна піднятися вгору.

 

Біля сіл, розташованих поблизу урочища, були знайдені поселення сабатинівської та черняхівської культур.

 

Існує декілька легенд про походження назви урочища. Деякі з них походять від уличів та антів. Але в більшості легенд назва пов’язується з недавніми подіями. Розповідають, що місцевий пан Требинський поселив на скелі дівчину, що відмовилася виходити заміж за нелюба. Інша легенда говорить, що в цієї дівчини народилася дитина від пана, і вона сховалася тут від сорому. Також кажуть, що тут була каторга для черниць, які скоїли гріх перелюбства. Їх заставляли зносити землю на вершину скелі за допомогою пелени.

 

На перший погляд може здатися, що величезні брили покладені одна на одну спеціально. Але це місце створене природою — вважають, що ці дивні камені з’явилися після сходження льодовика. Хоча на верхньому плато є місця, оброблені людиною.

Монастирище - природна пам'ятка на Кіровоградщині

Тут трапляються змії та ящірки, зокрема зелена ящірка, занесена до Червоної книги України. Є тут і рослини з Червоної книги, наприклад, сон лучний. А здебільшого флора і фауна в урочищі типові для регіону.

 

Також на верхньому плато є два камені, між якими можна загадати бажання. Ще тут росте дерево бажань (горобина), до якої прив’язують стрічки.

 

На порогах річки можна приємно скупатися, але зауважте, що камені слизькі.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну