Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Тарханкут - круті береги, мальовничі бухти та підводні печери

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Мис Тарханкут знаходиться на однойменному півострові на заході Криму. Це найзахідніша точка Кримського півострова. На мисі є маяк, де відкрито музей старих якорів. Поблизу розташоване село Оленівка.

 

Клімат Тарханкуту помірно жаркий. Море зволожує сухе степове повітря. Природа тут зовсім не така, як на південному березі. Степи, круті береги висотою місцями до 60 м, мальовничі бухти, підводні печери — тут навіть знімали фільми «Людина-амфібія» та «Пірати XX століття». Це популярне місце для дайвінгу, віндсерфінгу, а ще тут можна поїхати на велосипедну чи кінну прогулянку, на рибалку та на підводне полювання. Завдяки тому, що поблизу в море не впадають річки, вода така прозора, що дозволяє проводити змагання з підводного фотографування та роздивлятися неповторний підводний світ мису.

 

На водних екскурсіях можна побачити урочища Великий Атлеш та Малий Атлеш, поруч є гора Крокодил з оком, яке світиться. Урочище Джангуль розташоване ближче до Оленівки, це місце дуже цікавить скелелазів. А на косі Беляус можна побачити залишки давньогрецьких міст, наприклад, Калос-Лімен (Чудова гавань), а також скіфські могильники.

Тарханкут, фото

Обов’язково потрібно відвідати Чашу кохання, великий природний басейн, що своєю формою нагадує серце. Існує традиція перевірки почуттів закоханими, які мають підійти до краю Чаші кохання, міцно взятися за руки та водночас стрибнути вниз. Якщо руки під час короткого польоту не роз’єднаються, то кохання буде вічним. А під час екскурсії, яка проходить зовсім без тіні, тут дуже приємно скупатися.

 

Також на Тарханкуті є підводний музей, започаткований у 80-х роках випускниками художніх закладів. Тут є погруддя радянських вождів, герої мультфільмів, поети, кораблі. Деякі скульптури руйнуються стихією та недобросовісними відвідувачами, а деякі пережили час і збереглися добре.

 

Завдяки безлюдним бухтам і пляжам тут можна дуже добре відпочити від стресу та відчути єднання з природою.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну