Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Тарасова гора - могила відомого українця Тараса Шевченка

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Тарасова гора — одна з найвищих гір Канева. За оповідями, ще в XI ст. на горі був монастир - звідси й назва. За іншою інформацією, у XVI ст. тут було організовано козацький монастир, де знаходили прихисток скалічені герої визвольних воєн, що не мали своєї домівки. Нова історія Чернечої гори почалася, коли на ній було поховано Тараса Шевченка. Ще за життя він хотів придбати тут землю і збудувати дім. Та не судилося. Його поховали в Петербурзі, але добрі друзі домоглися перепоховання, і великого поета перевезли на схили Дніпра 10 травня 1861 р.

Спочатку насипали курган та встановили дубового хреста, та вже у 1884 році було встановлено шестиметровий чавунний хрест-пам’ятник поетові. Поряд збудували дерев’яний будинок із експозицією “Тарасова світлиця”, відтвореною у 1991 році.

Чернеча гора знаходиться у Шевченківському заповіднику, відкритому у 1925 р. Біля гори, на майданчику можна побачити скульптури героїв та композиції за творами Т. Шевченка. На лівому боці Дніпра сягає горизонту заказник Тарасів обрій, що відомий чи не найкращими Дніпровими пейзажами.

Тарасова гора - могила відомого українця Тараса Шевченка, фото

Біля підніжжя Тарасової гори відбудували річковий вокзал і пристань. Поблизу обладнано місцину для відвідувачів та автостоянку. Ви можете відпочити біля штучної водойми та придбати собі кілька сувенірів на згадку про цікаву подорож. Підіймаючись до пам’ятника, ви маєте подолати 392 сходинки та на шляху будуть майданчики, де можна перепочити, милуючись мальовничими краєвидами.

З 2003 року у Каневі проводиться міжнародний мотофестиваль “Тарасова гора”, на якому в 2009 р. було зареєстровано більш як 4 тис. учасників, що є рекордним показником за багато років.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну