Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Святогірський державний історико-архітектурний заповідник

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

У крейдяних печерах Святих Гір над рікою Сіверський Донець на початку XVII століття вже існував Успенський монастир. Печерні споруди збереглися й донині. Це келії ченців, церква під землею, ніші, де ховали ченців, та довгі підземні ходи. Ці ходи ведуть до Миколаївського Храму, збудованого наприкінці XVII століття невідомими майстрами. У ньому знаходиться чудотворна ікона святого Миколи.

Сходами Кирила й Мефодія можна спуститися до каплиці св. Андрія. Тут відкривається чудовий краєвид на місто та долину Сіверського Донця. Також звідти ви побачите дерев'яний скит Всіх Святих, що оточений з усіх сторін монастирськими господарськими угіддями. Тут і ферма з пасікою, виноградники й злакові поля, а також рибні ставки. З 2004 року цей комплекс має статус Лаври.

Далі екскурсія приведе вас до Покровської церкви. Для неї спеціально було зроблено годинник, який, на жаль, було втрачено. Зараз залишилося лише місце, де він знаходився.

Святогірський державний історико-архітектурний заповідник, фото

Чотириколонний храм із золоченими куполами є головною церквою Свято-Успенської Лаври. Тут знаходиться головна святиня собору — ікона Святогірської Божої Матері. Масло, що горить перед нею, вважається цілющим.

Краєвиди, що милують око, святі реліквії та ікони залучали сюди не лише паломників, а й відомих діячів культури, які залишили нам свою творчу спадщину.

Крім Святогірського монастиря до заповідника увійшли й пам’ятник більшовику Артему Меморіал Великої Вітчизняної Війни, дуб Камишева та руїни садиби Потьомкіних, які володіли Святогірським маєтком.

На території Лаври можна відвідати історичний музей. У ньому зберігаються матеріали археологічних досліджень території Святих Гір, а також матеріали з історії Святогірського монастиря. Також тут діють виставкові зали.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну