Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Соляна шахта Соледара - чарівний підземний шедевр.

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Соляна шахта підприємства «Артемсіль» у місті Соледар входить до переліку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Ця шахта вже не діє і її перетворено на чарівний підземний шедевр. Тут є і скульптури, і барельєфи, і каплиці, і навіть справжня церква. Також тут діє спелеосанаторій і музей історії соляних шахт.

Першу свердловину тут пробурили 1877 року. За результатами її дослідження геологи встановили, що колись тут було дно давнього моря. За роки роботи шахти стіни були прикрашені дивними барельєфами, які створювалися шахтарями, а інколи і професійними скульпторами. У ниші, яку вибито в стіні, стоїть точна соляна копія пальми Мерцалова - символу Донбасу.

Є тут і казкові гноми, і фантастичні квіти, і церковний розпис.

Соляна шахта Соледара - чарівний підземний шедевр. Фото

Праця шахтарів важка і ризикована, тому під землею було створено церкву, яка підтримувала дух шахтарів. Вона діяла, поки Радянська влада не привласнила шахти, і відновила служби лише після проголошення незалежності України. А сьогодні в цій церкві можна навіть обвінчатися.

Одне з найпопулярніших місць шахти, величезний тунель, вражає своїми розмірами. Його висота — 30 метрів, ширина — 14 метрів, а довжина — майже кілометр. Завдяки таким розмірам, у грудні 2003 року тут було встановлено світовий рекорд із підземного повітроплавання, який увійшов до Книги рекордів Гіннесса.

Акустика в шахтах настільки чудова, що тут навіть проводяться концерти симфонічної музики. Небагато театрів можна порівняти з соляними шахтами з погляду акустики.

Шахти доставляють не лише естетичне задоволення. Їхня цілюща дія дозволяє лікувати захворювання дихальних шляхів та щитоподібної залози. Тут розташовано спелеосанаторій «Соляна симфонія», розрахований на 110 місць. На глибині 288 метрів знаходиться його підземне відділення з трьома галереями для пацієнтів.

Зауважте, що температура під землею становить +15 ° С, отже влітку в шахту слід брати з собою теплий одяг.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну