Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Софіївський парк - рукотворне втілення кохання

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Дендропарк Софіївка — чи не найвидатніше рукотворне чудо України, прекрасний витвір садово-паркового мистецтва, створений на межі XVIII та XIX століть.

Історія парку дуже романтична.

Він був збудований у травні 1802 року як подарунок польського магната Станіслава Потоцького своїй коханій — прекрасній гречанці Софії яку ще називають «польською Маркізою янголів».

Будувати Софіївку доручили Людвіку Метцелю, польському офіцеру, завдяки його великому досвіду та глибоким знанням. Саме дендрологічний парк і став найкращим із його проектів, про що свідчать слова на його могилі у Варшаві: «тут поховано прах будівничого Софіївки».

Втілення задуму неповторного проекту Софії, яка була зачарована красою парку Аркадія, було покладено на народних майстрів з Уманщини. З 1796 по 1802 рр. переносили гігантські брили граніту, прокладали алеї парку, копали стави та споруджували водограї. З гіпсу та граніту було створено унікальні архітектурні композиції.

Софіївський парк - рукотворне втілення кохання, фото

У парку, крім дерев місцевих порід, було висаджено екзотичні рослини, привезені з різних куточків світу. Саме з Софіївського дендропарку більшість рідкісних рослин розповсюдилися по території нашої країни.

Елегантність та витонченість архітектурного задуму доповнюють витвори мистецтва найкращих французьких та італійських скульпторів: мармурові статуї богів грецького пантеону та скульптурні зображення відомих філософів і поетів. У парку, що займає 179,2 гектара, є і Єлисейські поля, і амфітеатр, та головною прикрасою, можна все ж таки вважати фонтан «Змія», що знаходиться посередині Нижнього озера: з пащі величезної рептилії піднімається стовп води, заввишки 20 метрів. Змагатися з ним може лише ще одне з природних див парку - водоспад на висоті 18 метрів, що стікає у надзвичайної краси озеро, на якому ви можете зустріти білих лебедів.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну