Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Шарівський палац - казковий палац, овіяний легендами

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Будівництво маєтку в мальовничій долині річки Мерчик почали в 1836 році перші власники — сім’я Ольховських. Біля будинку власники почали облаштовувати й сад.

У 1860 році маєток відійшов до братів Гебенштрейн. Саме вони побудували двоповерховий палац із терасами на схилі балки.

У 1881 році цей замок придбав заможний підприємець, цукровий магнат Леопольд Кеніг. Народ прозвав його «цукровим королем». Кеніг - з німецької - король. Так замок і дістав назву "цукровий".

Кеніг додав до палацу кілька будівель(господарські приміщення, будинок керуючого,  стайні, а також невелика електростанція) та звів дві вежі зі шпилями. Палац виконано в модному на той час неоготичному стилі. Біла двоповерхова будівля з вежами нагадує казковий замок.

Тераси від палацу йдуть до Шарівського парку. В ньому багато старовинних дерев. Зокрема, тут є дуб, якому близько 600 років. Є у парку і ясені, і блакитні ялини.

Шарівський палац, фото

Про палац і парк складали легенди. Одна з них розповідає, що Кеніг закохався в місцеву жінку й одружився з нею. Незабаром виявилося, що вона хвора на туберкульоз. Тому цукровий король наказав висадити парк, де було багато порід хвойних дерев і алея з липами, які любила дівчина. Власник маєтку ні в чому не відмовляв коханій і, коли вона влітку захотіла покататися на санках, він наказав насипати на схилі біля маєтку цукрову гірку, де вона й каталася з місцевими дітьми. Інша легенда каже, що колись дружина зрадила Кенігу біля великого каменя. Тоді він видав наказ перенести той камінь на алею, де полюбляла гуляти його жінка, і відтоді його звуть «Камінь любові».

За радянської влади маєток націоналізували. З 1925 по 2008 рік тут був санаторій для хворих на туберкульоз. Потім палац був без догляду до 2014 року. Тепер проводиться реставрація спільно з благодійним фондом «Омріяна країна». Тут планують створити центр культури й мистецтв для проведення культурних заходів, які приваблюватимуть гостей з України та з-за кордону.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну