Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Шацький національний природний парк - цілющий природний комплекс

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Шацький національний природний парк — це унікальний природний комплекс із величезними лісами та чистими озерами (23 озера, загальна площа яких становить близько 7 тис. га). Зараз площа парку становить близько 49 га.

На території Шацького парку розташовано чотири зони відпочинку з пансіонатом, базами відпочинку, зокрема спортивними й дитячими, а також наметовими містечками.

Щоб побачити багату природу парку, помилуватися озерами та насолодитися цілющим повітрям, відвідувачі можуть пройти еколого-пізнавальними маршрутами «Лісова пісня» (5,6 км) у соснових лісах і «Світязянка» (5,2 км).

У лісах Шацького парку, переважно соснових та березових, росте багато грибів, зустрічаються різні види рослин та тварин. Під час перельотів у Шацькому парку зупиняється багато птахів: качки, гуси, лиски, чайки та інші. Вони гніздуються у прибережних заростях озер.

Шацький національний природний парк, фото

Шацькі озера становлять єдиний комплекс. Найбільшим з них є Світязь (2622 га, глибина — 58.4 м, найбільше в Україні), Пулемецьке (1568 га), Луки (673 га) та Люцимер (430 га). Озера багаті на різноманітні види риб, є в них і раки.

З Шацькими озерами пов’язані легенди, зокрема про місто, сховане від ворогів під водою, та про море з величезними китами, яке було на Поліссі в дуже давні часи.

Приємний клімат та чиста багата природа приваблюють багатьох відвідувачів. У парку можна збирати гриби, ласувати чорницею, ловити рибу, купатися в озерах, їздити в подорожі велосипедом, знайомитися з традиціями місцевих жителів. Незабутні враження, які отримують люди під час відпочинку в Шацькому парку, кличуть їх сюди знову і знову.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну