Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Садиба Попових - одна з найрозкішніших маєтків XIX століття

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Великий чотириповерховий замок з бальними кімнатами, картинною галереєю та величезними винними погребами викликав захоплення у мандрівників та гостей Василівки. Садиба Попових у другій половині XIX століття була одним з найрозкішніших поміщицьких маєтків Таврійської губернії. Будівництво замку тривало 14 років, з 1864-го по 1878 рік. Тепер, це музей-заповідник.

На початку ХХ століття в замку з’явилася електростанція, що була однією з перших в губернії, також були створені метеостанція і обсерваторія з досить потужним на той час телескопом.

У 1918-1920 рр. садиба Попових була повністю розграбована більшовиками, проте його кімнати вціліли і залишалися в чудовому стані. 

Садиба Попова, фото

Восени 1925 року в садибу неодноразово приїжджав відомий педагог Антон Макаренко, який намагався перевести сюди з Ковалівки, що під Полтавою, створену ним раніше трудову колонію для неповнолітніх. Але плани його так і не здійснилися.

Садиба Попових сильно постраждала в роки Великої Вітчизняної війни, від численних бомбардувань і артобстрілів. Відтак, три чверті замку перетворилися на руїни. Після війни відбудовувати замок в первісному вигляді не стали. Вцілілу частину будинку відремонтували і пристосували під клуб, а руїни розібрали на будматеріали.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну