Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Садиба Мсциховського - пам'ятка садово-паркового мистецтва

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

На Луганщині дуже мало місць, що зацікавлять туриста чи дослідника, але все ж таки варто зазначити одне з них. Це Садиба (чи так званий Палац) Мсциховського - пам’ятка архітектури та садово-паркового мистецтва, яка знаходиться у невеликому селищі Селезнівка, що в Луганській області.

Вважається, що садибу побудовано в XIX ст. Власником землеволодіння став у 1890 році Казимир Мсциховський, голова управління місцевого товариства кам’яновугільної та заводської промисловості, який за фахом був інженером-шляховиком і служив дійсним статським радником.

У 1913 році за проектом архітектора С. Гінгера був збудований палац, а інші споруди за проектом Лева Руднєва.

Зовні палац напрочуд добре зберігся, але при ближчому знайомстві напрошується висновок, що реставраційних робіт йому не вистачає вже досить довгий період.

Та й не дивно. За радянських часів споруди активно використовувались, а ремонт проводився загалом косметичний.

На території певний час функціонував дитячий будинок, потім маєток віддавали під туберкульозний та наркологічний диспансери.

Садиба Мсциховського

На щастя, до Селезнівки на церковну службу призначили отця Олексія, який провівши власне розслідування, знайшов нащадків архітектора Л.Руднєва, і навіть зміг роздобути ескізи головного будинку та господарських споруд.

Зовні будівлі все набагато приємніше. Зустрічає зеленим віттям парк з липовою, тополиною та грабовою алеями. Територія парку займає 22 гектари, поряд протікає річка, русло якої спеціально трохи змінили, щоб забезпечити рослин вологою.

Одна зі споруд, що чудово збереглися, це церква Олександра Невського. Радянська влада передавала її у власність будинку відпочинку, але у 1991 році церкву все ж таки повернули православній громаді.

Завітавши до садиби, ви отримаєте естетичне задоволення від форм замкової архітектури та паркової території, що чудово підходить для сімейного відпочинку.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну