Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Олешківські піски - найбільша пустеля Європи

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Аби побачити піщані дюни не треба їхати до африканської Сахари, Олешківські піски набагато ближче. Цим ми завдячуємо Херсонщині. Якщо у вас є бажання отримати безліч емоцій від їзди на квадроциклі - вам сюди.

Колись тут протікав Дніпро. Згодом вода відійшла, а його піски стримували ріст високої рослинності. Так ці землі перетворились на савану. Відомо, що лише кілька століть тому тут було пасовисько. Та піски взяли своє. Точніше, їм допомогли. Відомо, що у Барона Фальц-Фейна, Фрідріха Едуардовича (1863 - 1920), засновника заповідника Асканії Нової було понад мільйон голів овечої отари. Саме вони і звільнили Олешківські піски від трав’яного покрову.

Олешківські піски

Вітрова ерозія дала їм змогу розширитись до 1600 кв.км. А за радянської влади було вирішено припини ріст пустелі. Під керівництвом Володимира Виноградова їх було оточено штучними лісами і фруктовими садами.

Чи багато ви знаєте історій про козаків? Одна з легенд розповідає, що козак-характерник, отаман Іван Сірко, проходив тут обряд ініціації, проживши у цій пустелі місяць без їжі та води.

Тепер це національний природний парк, оточений штучними лісами з усіх сторін. Влітку пісок тут розігрівається до 75 градусів Цельсія, а екскурсоводи кажуть, що туристи полюбляють смажити яєчню на камінні. Ще одним з вподобань туристів стала ночівля у цій пустелі. Олешківські піски навіть для більшості українців досі лишаються поза увагою.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну