Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Одеський Національний Академічний театр Опери та Балету

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Одеса, як місто з багатогранним минулим та цікавою історією, має свій ряд архітектурних символів і чільне місце посідає у ньому Одеський академічний театр опери та балету.

Збудований  1809 року, перші вистави - опера «Нове сімейство» та водевіль «Втішена вдова» відбулися 10 лютого 1810 року.

На жаль, 1873 року старий театр вигорів вщент. Та через 11 років з’явилася нова споруда, яка не тільки не поступалася старій, а й була більш досконалою, завдяки витонченому смаку віденських  архітекторів  Ф.Фельнера і Г. Гельмера.

Академічний театр насамперед вражає око відвідувача своїм витонченим оздобленням, характерним для європейського мистецтва періоду XVI – XVIII ст.

Фасад прикрашає Мельпомена, а обабіч центрального входу розмістилися групи скульптур, що символізують Трагедію та Комедію: «Іполіт» Евріпіда та «Птахи» Арістофана.

Сама будівля виконана у стилі віденського «бароко», а театральна зала – у найкращих традиціях французького «рококо».

Одеський академічний театр опери та балету, фото

Приміщення, що вміщує 1600 глядачів, прикрашене позолоченою ліпниною та люстрою вагою 2,2 тонни. Оригінальний розпис стелі у виконанні Ф.Лефлера милує око композицією з чотирьох сцен за творами Шекспіра, а саме «Гамлета», «Сну в літню ніч», «Зимової казки» і «Як вам це сподобається».

Виняткова акустика зали дозволяє почути навіть шепіт зі сцени у будь-якому куточку приміщення.

Одеський театр опери та балету цікавий відвідувачам не лише, як геніальний архітектурний витвір, він вражає насиченою подіями історією розвитку музичного мистецтва на півдні країни. Тут ставилися твори Рахманінова, Чайковського, Сарасате та ін. Зі сцени лунали голоси Крушельницької, Шаляпіна, Джеральдоні, на ній танцювала перша всесвітньовідома балерина Ганна Павлова.

Завітавши до театру, поціновувачі отримають справжнє естетичне задоволення як від скульптурної композиції, так і від незрівнянного виконання світових шедеврів опери та балету.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну