Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Об'єкт 825 ГТС — підземна база підводних човнів у Балаклаві

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

У 2003 році в Балаклаві відкрили для публіки колишній секретний об’єкт часів холодної війни — підземну базу підводних човнів, яка називалася  «К-825». Зараз це найбільший з усіх колись розсекречених військових об’єктів.

Об’єкт є спорудою протиатомного захисту першої категорії. Його почали будувати в 1957 році. Тоді Сталін поставив задачу збудувати такі укріплення, які зможуть витримати пряме влучання ядерної ракети й дати залп у відповідь. Місто засекретили і перетворили на район Севастополя.

Навіть місцеві жителі не знали про будівництво. Абревіатура «ГТС» у його назві використовувалася з метою конспірації та розшифровувалася російською мовою як «Городская телефонная станция». 120 тисяч тонн породи ночами вивозили у відкрите море. Через твердість породи базу будували не лише військові будівники, а й метро будівники. Через чотири роки в горі Таврос (з грецької — «пуста») виросла велика база.

Об'єкт 825 ГТС, фото

База була здатна розміщувати в собі 7 підводних човнів. Входи до неї були замасковані, а човни заходили в такий спосіб, що для супутників-шпигунів човни просто зникали. База могла захистити від удару бомби потужністю 100 кілотонн.

В 1993 р. комплекс закрили і його почали розграбовувати. Всі конструкції з кольоровими металами, було демонтовано.

1 червня 2003 року тут було відкрито філію музею Збройних Сил України — Військово-морський музейний комплекс «Балаклава». Підземна частина, а також деякі інші споруди були відкриті для відвідувачів. Можна поїхати на екскурсію підземним каналом на катері. Але набагато цікавіше пройти гору наскрізь пішки та роздивитися підземні лабіринти музейного комплексу

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну