Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Музей в Опішному - всеукраїнський центр гончарства

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

У музеї-заповіднику в Опішному, понад Ворсклою, представлено найбільшу в Україні колекцію творів гончарів та керамістів з усіх регіонів України. Щодня в цьому селищі бувають сотні відвідувачів з України та інших країн. Традиції гончарства в Опішному налічують сотні років, і саме це зробило містечко всеукраїнським центром гончарства.

До структури заповідника входять музеї, спеціалізоване видавництво та книгозбірня, центр дослідництва, гончарської спадщини й архів. Дві галереї заповідника не мають аналогів у світі.

Музей збирає польові матеріали, формує колекції, досліджує та популяризує гончарне мистецтво. Він підтримує зв’язки з керамічними музеями багатьох країн, організовує конференції, симпозіуми з гончарства, міжнародні фестивалі, конкурси, його колектив запропонував створити міжнародну асоціацію музеїв кераміки.

Просто неба — гончарна галерея. До неї входять і філософські роботи, і жартівливі та міфічні образи, і образи святих. Є тут коти, що співають, і рибалки вершки на рибі, а крім скульптур представлено й керамічні картини. Краєвиди тут просто чудові.

Музей в Опішному - всеукраїнський центр гончарства, фото

В приміщенні музею діють постійні та тимчасові виставки. Тут представлено старовинний посуд, виставку мисок із різних районів України, фотографії гончарів минулого століття.

Гостинні працівники музею проводять цікаві та змістовні екскурсії. Комплексний маршрут No 1 охоплює 5 музеїв, галерею, виставки кераміки. Також ви отримуєте подарунки на згадку, традиційний опішнянський глиняний свистунець і кольоровий буклет. А на майстер-класах можна навіть самим спробувати попрацювати з глиною на гончарному крузі або розписати гончарний виріб.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну