Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Гетьманська столиця у Батурині - історична пам'ятка української культури

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Цей національний заповідник засновано в 1993 році. До нього входять 42 об’єкти, серед яких — археологічні, архітектурні та історичні пам’ятки національного та місцевого значення.

Кілька століть тому м. Батурин був місцеперебуванням резиденції гетьманів Лівобережної України. Його пам’ятки мають велике значення для формування історичної свідомості українців. Тому тут почали вести археологічні розкопки та відбудовувати історичні об’єкти.

Зараз відреставровано палац графа Кирила Розумовського, який був останнім гетьманом України. Палац є єдиною в Україні роботою шотландського архітектора Чарльза Камерона. До ансамблю палацу входили також два флігелі та парк. Воскресенська церква побудована Кирилом Розумовським як усипальниця, там його й поховано. Разом із палацом та двома наступними пам’ятками церква є об’єктом національного значення.

Фото - Гетьманська столиця

Будинок-музей Василя Кочубея — єдина будівля в Батурині, що збереглася з гетьманських часів. Вона вистояла під час Батуринської трагедії, меморіал жертвам якої встановлено в заповіднику.

Крупицький Микільський монастир був релігійним центром Лівобережної України після того як Батурин став гетьманською столицею.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну