Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Монастирський острів - мальовничий острів на Дніпрі

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

У центрі міста Дніпро є мальовничий Монастирський острів. Зараз він є частиною парка імені Шевченка і одним із улюблених місць відпочинку мешканців міста. Дістатися до острова можна пішохідним мостом через річку Дніпро.

Це легендарний острів, на якому нібито зупинявся апостол Андрій на своєму шляху до Києва і поставив хрест. Нині, як уособлення цієї легенди, біля Храму св. Миколая, зведеного в 1999 році, теж поставлено хрест. Своєю назвою острів зобов’язаний легендарному візантійському монастирю, який, за легендою, існував тут з IX століття.

У свої часи на острові бували готи, болгари, угри. Тут нібито зупинялася княгиня Ольга — щоб дочекатися, коли скінчиться буря, та уникнути нападу кочівників, а пізніше — князь Володимир під час походу на Херсонес. Мстислав Ізяславович відвідав давній монастир після того як розбив половців. У 1240 році місцеві поселення були знищені Батиєм вщент. Ймовірно, що монастир теж було знищено.

У козацькі часи острів належав Самарському Пустинно-Миколаївському монастирю. Оскільки місцеві мешканці вирубали на острові всі дерева, навіть родючі, острів було взято під охорону, щоб відновити їх. Коли Січ було знищено, Монастирським островом володів князь А. А. Прозоровський. За Радянської влади острів мав назву Комсомольський. Тут було поставлено пам’ятник Шевченку, де на день народження поета вшановують його честь. Назву Монастирський острову повернули у 2015 році.

Монастирський острів - мальовничий острів на Дніпрі, фото

На острові знаходили багато археологічних пам’яток, деякі сягають неолітичного періоду.

Сьогодні Монастирський острів має дві зони — пляжну та розважальну, на які його поділено залізничним мостом. До речі, це унікальний міст. Це єдиний у Європі міст із криволінійною траєкторією. Влітку тут можна добре відпочити на піщаних пляжах, відвідати кафе. Діти із задоволенням проводять тут час, бо на острові є атракціони, акваріум прісноводних риб, тераріум і навіть зоопарк. Також на острові працює канатна дорога та човникові станції, а також є причали для яхт.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну