Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Монастир Кармелітів Босих - орден братів Пресвятої Діви Марії

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Монастир босих кармелітів у Бердичеві був водночас і кляштором, так званим католицький монастирем, і фортецею. Януш Тишкевич, житомирський  воєвода, заснував його у 1627 році. На честь свого звільнення з татарського полону Януш передав замок з прилеглими землями католицькому Ордену Босих Кармелітів  для заснування монастиря. Це було затверджено Генеральною Радою в Римі наступного року й освячено у 1634 р. Андрієм Шолдрським, латинським єпископом Київським.

Монастир будували 8 років, в ньому з’являлися господарські будівлі (крамниці, склади), поширювалися мури. Нарешті він став добре укріпленою фортецею з постійним гарнізоном, який охороняв її від нападів козаків і татар. Фортецю назвали на честь Пресвятої Діви Марії, чудодійну ікону якої, на урочистому освяченні в 1642 р., подарував монастирю засновник.

Монастир Кармелітів Босих, фото

Ще у XVIII ст. почалося будівництво верхнього храму. І якщо нижній був базилікальним (прямокутним), то верхній зробили хрещатим. Завдяки власній друкарні та школам у XVIII та в XIX ст. монастир був не лише релігійним, а й культурним осередком.

Але в 1866 році монастир закрила російська влада. Його приміщення зайняли поліція, пожежна дружина, військова установа. Лише в 1918 році право власності на монастир повернулося до кармелітів босих. Вони були його охоронцями до смерті останнього з них - отця Терезія Болеслава Штобрина. В 1926 році радянською владою тут створили музей, а також розмістили кінотеатр.

У 1941 році костьол був зруйнований, і музейні експонати й цінності після цього вже не підлягали реставрації. Ікона Пресвятої Діви Марії згоріла. Наприкінці XX ст. почалася реставрація оселі, а в 1997 р. Папа Римський Іоанн Павел II освятив і коронував копію ікони. Тепер у монастирі діє всеукраїнський національний Санктуарій Матері Божої Бердичівської. Також у ньому можна ознайомитися з багатою експозицією бердичівського краєзнавчого музею.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну