Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Кришталева печера - геологічна пам'ятка природи на Тернопільщині

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Кришталева печера - одна з найбільш досліджених на Тернопільській землі та одна з найбільших гіпсових печер Європи. Вона знаходиться на південно-західній околиці села Кривче.

Вважають, що печеру знайшов монах Габріель Жанжинський. На початку XVIII ст. ним була видана книга, що містила першу згадку про печеру. Дослідження велося і протягом XIX-XX століть, але лише з 1961 р. її почали вивчати детально. Печера була під завалами і лише завдяки експедиції, організованій Академією наук УРСР, вона знову стала доступною для відвідувачів. Саме тоді розпочали складати карту печери.

Дослідили вже 23 км підземелля. У Кришталевій печері іонізація повітря підвищена і практично відсутні патогенні бактерії. Туристів очікує шлях довжиною 2,5 км і близько двох годин у казковому світі Підземного короля. Маршрут починається півкілометровим Вхідним коридором, стіни якого переливаються візерунками, схожими на листя папороті. Далі йде зал Скель, обставлений кам’яними пірамідами, а поруч тягнеться Коридор кам'яних бурульок із чудернацькими гіпсовими сталактитами. Грот Кам’яних сліз, зал Втрачених сподівань та Кам’яних квітів - це тільки частина підземного лабіринту.

Зоологічний зал так охрестили завдяки гіпсовим формам, що нагадують тварин. Ви зустрінете тут змію, крокодила, слона, а з кутка блисне на вас хижим поглядом величезна сова. Далі ви побачите барабан, ліжко печерної людини, і звичайно ж, не зможете пройти повз красуню Наталку.

Зацікавлення відвідувачів викликає і зала Завалів, де є цементні пломби ще 1928 року. За майже 100 років, по двох землетрусах, років вони лишилися неушкодженими. Це є беззаперечним доказом безпечної подорожі підземними переходами. Біля виходу з печери з вами обов’язково попрощається її Володар - кам’яний Буйвол.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну