Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Круглий двір — унікальна пам’ятка архітектури міста Тростянець

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Круглий двір — унікальна споруда на Східній Україні та одна з пам’яток архітектури міста Тростянець, яке знаходиться в Сумській області. Це найперша громадська будівля в цій частині України, що збереглася й донині. Її архітектура є унікальною в країні для будівель XVIII ст.

Круглий двір засновано в 1749 році. Архітектором споруди був Йосип Надаржинський. Ця будівля овальної форми (65 м х 85 м) нагадує середньовічний замок із високими стінами та чотирма вежами. По периметру розташовано приміщення, і ще в XX ст. у них жили люди. В’їзні ворота знаходяться в східній частині двору.

Круглий двір — пам’ятка архітектури міста Тростянець, Фото

Двір належав до великого помістя Надаржинських, яке згодом перейшло до Корсакових, потім до Голіциних. О. В. Голіцин обладнав тут циркову сцену та триярусні ложі, а також стайні та організував вистави театральних груп, що складалися з його кріпаків. Було три групи: драматична, циркова та балетна. Артисти жили в приміщеннях двору й виступали на арені просто неба.

Щоб протистояти відцентровій силі, під час повного ремонту в 1905 році стіни ззовні укріпили контрфорсами — цегляними підпорами. Також тоді перекрили кришу, подовжили крокву та встановили флюгер, а також засипали підземний хід, що сполучав двір із будинком панів.

За часів радянської влади впродовж п’ятдесяти років тут знаходилася база райспоживспілки, доки пожежа не знищила все, що було всередині. Довгий час пам’ятку не могли відреставрувати. Але у 2000 році силами підприємств і громадськості за три місяці було проведено реставрацію першої черги, і, хоча ще й досі багато потрібно відновлювати, руїна перетворилася на окрасу Тростянця.

Круглий двір представляв Сумську область і Тростянець на конкурсі «Сім чудес країни». Також він у трійці чудес Сумщини та включений до топ-100 найдивовижніших об’єктів України

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну