Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Києво-Печерська Лавра - пам’ятка історії української культури

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Києво-Печерська Лавра стала одним за найперших монастирів на Русі. Засновано його було за часів Ярослава Мудрого любецьким монахом Антонієм та його учнем Феодосієм. Князь Святослав колись подарував монастирю плато над печерами, на якому згодом побудували кам’яні храми з неповторним розписом, монаші келії та інші споруди.

Києво-Печерську Лавру недарма позиціюють, як одне з семи чудес України.

Вона славилася як культурно-просвітницький осередок не лише на території Київської Русі, а й у Польщі, Угорщині, Литві, Болгарії, Візантії та багатьох інших країнах, що досягли високого рівня культурного розвитку. Лавра грала чималу історичну роль в об’єднанні східних земель завдяки духовному та соціально-просвітницькому спрямуванню.

На сьогодні, це Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, що налічує 144 споруди. Серед них 122 – це славетні пам’ятки нашої історії та культурного розквіту. У заповіднику є 2 оригінальних підземних комплекси, а також храми та архітектурні пам’ятки ХII-XIX ст. Яскравим прикладом українського бароко є багато будівель, споруджених у XVII-XVIII ст. З 1731 по 1744 рр. проходило будівництво великої лаврської дзвіниці, висота якої – 96,52 м.

У складі заповідника є старовинна церква Спаса на Берестові, що від початку була запланована, як усипальниця для князів з роду Володимира Мономаха.

На стіні було знайдено напис, що засвідчує поховання двох доньок Володимира – Євпраксії та Софії, а також  сина – Великого князя Юрія Долгорукого, пізніше відомого, як засновника Москви.

На території заповідника допитливий відвідувач може знайти цілу низку музеїв, що вражають своїми надбаннями.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну