Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Івано-Франківська ратуша - чарівна прикраса Івано-Франківську.

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Намір збудувати ратушу належав польському шляхтичу Анджею Потоцькому, засновнику міста. Вже за 4 роки виросла кругла дерев’яна вежа, яка в 1672 році стала дерев’яно-кам’яною. Вона мала 9 поверхів і була виконана в стилі пізнього ренесансу. Тут проводилися засідання місцевої ради й суду (магістрату). Також тут діяли крамниці. З вежі стежили, чи не спалахне в місті пожежа. А під час війни оборонці спостерігали за тим, як пересуваються загони ворогів.

У 1677 році, після облоги, ратушу було розібрано, а в 1695 році збудували нову ратушу, кам’яну. Вона була хрестоподібною і також мала дев’ятиповерхову вежу. Над вежею був купол із дзвонами, за допомогою яких кожні 15 хвилин годинник відбивав час. Друга вежа була знищена пожежею 1868 року.

1670 р. було закладено фундамент третьої ратуші. Цього разу це був прямокутний будинок із двох поверхів. Колишній скелет попередньої вежі, що залишився після пожежі, став основою для нової високої вежі. Цікавим був зал ради міста з багатими прикрасами. А в підвалі розташувалася поліція, тут тримали й арештантів. Під час Першої світової війни ратушу було пошкоджено обстрілом австрійської артилерії.

Лише 1929 року, після кризи, розпочали, а в 1935 закінчили будувати четверту ратушу. Зараз вона має хрестоподібну конструкцію. Із перетину цього хреста підіймається вежа з куполом у вигляді військового шолому.

Після завершення відбудови та ремонту ратуші, пошкодженої за часів німецької окупації, в 1959 році в ній було відкрито краєзнавчий музей. Потім, до нового 2007 року ратушу оздоблено новими годинниками, які відбивають години й чверті та виконують 12 українських мелодій.

Ратушу зображено на срібній ювілейній 10-гривневій монеті, випущеній на честь 350-річчя міста.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну