Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Чернігівський Вал - найвизначніша візитівка Чернігова

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Чернігівський дитинець є найдавнішою частиною Чернігова. Його збудували на високому мисі, де в річку Десну впадає її притока під назвою Стрижень. Це була укріплена частина міста, де жив князь, вельможні особи, а також княжа дружина. Фортеця була захищена ровом, земляним валом та дерев’яними стінами з вежами. Вона мала три брами: Київську, Водяну та Погорілу.

За часів правління чернігівського князя Мстислава Володимировича почалася розбудова дитинця. Саме тоді було закладено Спаський собор та княжий двір. Розширення тривало впродовж наступних століть. З’являлися церкви, господарські приміщення. Вони були здебільшого кам’яні. Княжий двір було перенесено на берег Стрижня.

Але в 1239 р. значна частина цієї величі була втрачена. Монгольське військо з ханом Менгу на чолі захопило Чернігів та знищило багато мешканців міста й зруйнувало споруди. Від укріплень не лишилося майже нічого.

Лише у середині XIV ст., коли місто стало належати литовському князю Вітовту, почалося відновлення дитинця, а через два століття на мисі, що виступає вбік Десни, зріс замок, з’явилися адміністративні споруди, казарми та підземний хід до Десни. Згодом необхідність у фортеці зникла, і в 1799 р. її ліквідували.

Чернігівський Вал

На фортечних валах, які розкопано на початку XIX ст. створено парк, дві площі та бульвар. Були встановлені пам’ятники Т. Шевченку, О. Пушкіну, І. Мазепі та встановлений у 1992 році пам’ятний камінь «Борцям за волю України». Спасо-Преображенський собор діє й досі. Також можна відвідати музей у храмі Бориса і Гліба. Серед інших пам’яток — Чернігівський колегіум, будинки чоловічої та жіночої гімназії, будинок архієпископа, будинок Мазепи. Візитівкою Чернігова є 12 чавунних гармат, які відлито у XVIII ст., ніби й досі захищають місто з валів цитаделі.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну