Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Благовіщенський собор - пам'ятка Української православної церкви на Харківщині

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Перша згадка про храм датується 1650 роком. Спочатку він був дерев’яний і знаходився в селищі Залопаньск. Гроші на його утримання і розширення виділяли місцеві купці, але архітектура будівлі на той час нічим не різнилася від інших храмів.

В 1738 році храм згорів вщент. А в 1789 році на місці тодішнього Купецького спуску був зведений новий храм. Але, на відмінну від свого попередника, він був зведений з каменю. Будівництво собору продовжувалось понад століття. У 1901 році будівля була завершена і освячена.

Благовіщенський кафедральний собор, фото

Не кожен православний храм міг похвалитися такою кількістю ікон, оздобленням, фресками й картинами як цей. Не міг залишитися без уваги і особливий іконостас, який був виконаний з білого каррарського мармуру. Влітку 1914 року його офіційно визнали міським собором.

Оскільки і для більшості релігійних споруд, непростий час був для храму за радянських часів. Його закрили, пообіцявши, що там проводитимуть культурні заходи та події, але навмисно розмістили в ньому склад та стайню. За часів Великої Вітчизняної війни проведення богослужінь поновилися. Під час окупації міста собор не переставав працювати, а коли Облога була знята, то йому присвоїли статус кафедрального.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну