Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Андріївський Узвіз - найвідоміша вулиця-музей Києва.

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Андріївський узвіз – одна з найгарніших вулиць Києва. Тут панує атмосфера кінця IX - початку XX ст.ст. Ця вулиця і сьогодні є найкоротшим шляхом з Верхнього міста до Подолу, від Золотих Воріт і Львівської Брами до Киево-Могилянської Академії й Річкового порту. На початку XVIII століття узвіз було розширено за указом губернатора.

Легенда каже, що вулиця названа на честь Андрія Первозваного. Цей узвіз називають вулицею-музеєм. І не дарма. Його окрасою є Андріївська церква, збудована за указом Катерини II. Далі, нижче церкви є парк з низкою пам’ятників, в тому числі пам’ятник Т.Г. Шевченко. Поруч - будинок No 21, Музей-майстерня Івана Кавалерідзе.

Будинок No15 - “Замок Річарда” - опоетизована назва будівлі у стилі Англійської готики. Ця будівля додає вулиці неповторного шарму.

Будинок No13А - домівка Михайла Булгакова, так званий “Будинок Турбіних”, поряд з яким встановлено бронзовий пам’ятник М. Булгакову. Поруч гори Уздихальниця і Лиса, місця містичні, що відкривають чудові краєвиди Києва. У будинку Грабовського (№34) Григір Тютюнник написав свій твір "День мій суботній”.

Андріївський Узвіз, фото

Будинок No2 - “Музей однієї вулиці” увібрав в себе сотні історій людей і подій, що відбувалися на Андріївському. Реконструйований театр “На Подолі”(будинок No20), театр “Колесо”(будинок No8). Раніше цю вулицю називали “київським Монмартром ”. Тут і тепер, традиційно, виставляють на продаж свої роботи місцеві художники. Вечорами можна послухати пісень у виконанні вуличних музикантів. Завітати до низки картинних галерей. Пройтись по торгівельним рядам у пошуках сувенірів. Або випити філіжанку кави на веранді однієї чудових з кав’ярень, придивитись до навколишньої архітектури й перехожих. Тут панують посмішки.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну