Preloader wave

КРАЙ

Посібник по видатним місцям України

дізнавай своє

до 28-ої річниці
незалежності
Показати фільтр Показати фільтр
Закрити
Область
Район
Тип місця
Пошук
До головної
Shift
Зменшити масштаб
Іконка
Донизу

Аккерманська фортеця - легендарні вежі України.

Іконка слайдер

Адреса

вулиця Володимирська, 40А, Київ, 01034

Білгород-Дністровська (раніше Аккерманська) фортеця — найбільша в Україні. Вона знаходиться у місті Білгород-Дністровський на скелястому мисі, який омивають води Дністровського лиману.

Аккерманська фортеця - легендарні вежі України.Фото

Вважають, що фортецю заснували генуезці в XIII столітті. Її збудовано на залишках міста Тіра, яке існувало до IV століття. Стіни та вежі, зведені з використанням досягнень військової архітектури Візантії, практично повністю збереглися до нашого часу, хоча фортеця неодноразово переживала облоги та напади.

Аккерманська фортеця виконана у формі багатокутника. Стіни мають протяжність 2,5 км, загальна площа — понад 9 га. Висота стін та башт коливається від 5 до 15 метрів, а товщина стін — від 1,5 до 5 метрів.

Основою комплексу є Цитадель, яку збудували генуезці. Це 4 круглі башти, з’єднані потужним муром. Однією з загадок Цитаделі є тетраксис — трикутник з 10 кам’яних ядер. Дехто вважає, що це масонський символ. За іншою версією він означає триєдність землі, повітря та води. Третя версія — це сонячний годинник. Крім цитаделі, фортеця мала ще 3 двори: Цивільний, Господарський та Гарнізонний.

До наших днів збереглося 24 башти. Деякі з них мають назви і навіть пов’язані з ними легенди. За переказами, тут в засланні перебував поет Овідій. Вважалося, що тут знаходиться його могила. А.С. Пушкін відвідував Білгород-Дністровську фортецю аби вклонитися могилі давньоримського поета. Це натхнуло його на написання послань «К Овидию». Може, саме тому дві вежі носять імена Пушкіна та Овідія. Башту Овідія також називають Дівочою баштою. За легендою, молдовський господар Олександр Добрий замурував тут за розбійництво свою дочку Тамару.

На території фортеці велися зйомки відомих фільмів, зокрема «Капітан Немо» та «Три мушкетери».

Зараз у фортеці проводяться вистави та лицарські турніри, тут можна завітати до музею знарядь тортур та історичну експозицію: чани, вози, а також гармати, з яких навіть можна пальнути. У наметах можна придбати сувеніри на згадку.

Місця поруч

  Іконка головного зображення
  Головне зображення
  Закрити

  Визначні місця України

  Область
  Район
  Тип місця
  локацій знайдено
  Закрити
  Закрити

  Додати нове місце

  Назва

  Тип місця

   Посилання на інших ресурсах

   Google
   Wikipedia

   Короткий опис

   Адреса

   Основний текст

   Дякуемо

   Заявка на місце прийнята

   Ми перевіримо достовірність інформації і опублікуємо через деякий час. Підвердження/відмова публікації прийде на вашу еклектронну пошту.

   На головну